Pokojové rostliny jsou pýchou domova. V žádné domácnosti nechybí, což je ostatně odůvodněné. Pokojovky totiž přináší do interiéru útulnost a příjemnost, což jsou přímo ty vlastnosti, které od domova vyžadujete. Pokud si nevěříte na pěstování pestrobarevných, kvetoucích rostlin, doporučujeme začít s něčím jednodušším, a to se stálezelenými alternativami. Znáte třeba dracény?
Pěstování dracény není nijak složité. Jedná se o jednu z vůbec nejméně náročných pokojových rostlin, které se navíc pěstují v různých odstínech (stačí si vybrat odrůdu a pustit se do pěstování). Aby vám však nezažloutly listy nebo se nestalo cokoliv podobného, vyplatí se vědět, jak k pěstování dracény přistupovat.
Žádný průvan ani přemísťování
Jak již bylo zmíněno, mluvíme o pokojové rostlině, která se spokojí prakticky s lecčím. Co však bytostně nesnáší jsou dvě věci, a to neustálé přemísťování a průvan. Najděte proto ideální stanoviště, kde bude dostatek světla, kde nebude přímé sluníčko a kde se bude teplota pohybovat mezi patnácti až pětadvaceti stupni. Takové prostředí je pro rostlinu naprosto přijatelné a nebude vykazovat žádné známky nespokojenosti.
Pokud dodržíte tato pravidla týkající se jejího umístění, předejdete i velice nepříjemné věci, a sice zasychání listů. Za tímto jevem stojí většinou přímé sluneční paprsky, které dracénu zkrátka a dobře vysilují.
Jak je to se zaléváním?
Samostatnou kategorií je zalévání samo o sobě. Aby dracéna opravdu dobře rostla, potřebuje pravidelnou zálivku. Nikde se však nepíše, že ji musíte zalévat desítkami litrů vody. Spíše má být zálivka velice mírná. Udržujte půdu neustále vlhkou.
K tomu všemu platí, že hnojení by mělo probíhat jednou za čtrnáct dnů. Pokud nebudete zapomínat ani na tento krok, z dracény bude opravdu spokojená společnice či součást domova, která se opravdu stane vaší největší pýchou.