Digestoř do domu: ano nebo ne? 

Digestoř do domu: ano nebo ne?

Kuchyně by měla být především praktickou součástí domácnosti. Bohužel se v posledních letech klade důraz hlavně na celkový vzhled a design, kvůli kterému jde právě praktičnost a funkčnost naprosto stranou. A je to velká škoda. Zejména když vezmeme v potaz, že v kuchyňských koutech, kde prim hraje vzhled, často chybí právě digestoř. 

Digestoř do kuchyně patří 

Mnoho lidí si říká, že digestoř není v domácnostech zapotřebí. Že je to zkrátka jen ošklivý a velký prvek nacházející se nad plotnou, který stejně nebudeme ani při vaření používat. Jenže pravda je někde zcela jinde. Digestoř do domu patří, a to nejen proto, že při vaření dokáže odstraňovat zápach i páry, které při vaření stoupají ke stropu. 

TIP: 10 nejoblíbenějších slovenských jídel

Na seznamu benefitů tohoto kuchyňského řešení najdeme také to, že pohlcuje oxid dusíku, který se při vaření uvolňuje. Pomocí zabudovaného odsavače par dochází ke snižování vlhkosti v celé místnosti, také se zabraňuje výskytu nebezpečných plísní.  

Jinými slovy je úkolem digestoře podílet se na zdravějším vnitřním prostředí domácnosti. A to následně vede i k prodloužení životnosti kuchyňských linek, které ucházející pára alespoň nějak neničí. 

Vařte společně s digestoří 

Ať už vaříte oběd nebo večeři, digestoř je tím, co by se mělo zapnout, a to ideálně jednu minutu před vařením. Digestoř dále musí zůstat v provozu alespoň dalších pět minut, co jídlo dovaříte. Stihne odsát všechny pachy a páry.  

Digestoř nastavte podle intenzity zápachu a páry. Pokud očekáváte páry příliš mnoho, nastavte ji na nejvyšší rychlost. A v žádném případě jí nepomáhejte tím, že byste otevřeli okna. V takovém případě byste páře spíše jen přidali práci. 

Nepodceňujte výběr 

Samozřejmě je důležité vybrat si takovou digestoř, která je pro vaši kuchyni ideální. Nejdůležitějším kritériem je sací výkon. Ten vybírejte dle jednoduchého pravidla, a sice čím větší kuchyň máte, tím větší sací výkon budete logicky potřebovat.