V případě, že den před tím jste mnoho popíjel a kouřil, budete nejen bojovat v dopoledních hodinách s kocovinou, ale také se zápachem z úst. Na narážky kolegů, není nikdo zvědavý. Jak se tedy vyhnout pohrdavým pohledům a chichotání za zády?
Mýty o těžkém dechu
Někteří lidé si pletou pach kouře s pachem alkoholu. A to je jejich hlavní chyba. Nepříjemný zápach je důsledkem konzumace alkoholických nápojů ve velkém množství. Drink se v předvečer rozloží na kyselinu octovou, která je příčinou těžkého dechu. Další mýlka je, že zápach pochází z úst a žaludku. Ve skutečnosti, kyselina octová a jiné toxické látky vyvěrají prostřednictvím plic, kůže a moči, nebo „vůně“ celého člověka.
Chcete-li se zbavit rychle zápachu z úst, postupujte následovně:
Začněte čištěním zubů. Vyberte si zubní pastu se silnými ovocnými příchutěmi a mentolu. Čistěte si zuby alespoň dvě minuty, pomalu a opatrně. Obvyklý postup by se měl provést bezprostředně před výstupem nebo důležitou schůzkou, protože jde o dočasné řešení.
Opláchněte ústa, po vyčištění zubů je třeba dokončit proces vypláchnutí úst. Ideální s mátovým přípravkem nebo s vývarem z bílého olše či citronovou šťávou s několika kapkami octu.
Žvýkat něco, to taky pomůže zbavit se páchnoucího dechu. Nejúčinnější je mentolová žvýkačka, bobkový list, kávová zrna, petržel, slunečnicová semínka.
Hodně pijte
- Čaj (černý s citronem a zelený bez cukru nebo aditiv);
- Káva;
- Citrusové šťávy, čerstvě vymačkané, ne balené;
- Bylinné čaje (Wild Rose, třezalka tečkovaná, máta peprná, srdečník, atd.).
Uklidňující prostředky na nevolnost
Podrážděný žaludek musíte nejprve uklidnit. Užijte léky proti zvracení, neutralizují nadbytek kyseliny solné v žaludku. Nebo zkuste kořen zázvoru. Preparát se dá koupit v podobě kapslí, přičemž dávkování závisí od potíží.