V každém z nás je alespoň špetka romantika, a právě proto nová HDR technologie dokáže vytvořit romantickou fotografii s hvězdným nebem nad hlavou.
Ptáte se jak?
Ve své podstatě jen skládá obrazce z různých expozicí do jednoho jediného. Bohužel realita je taková, že právě skládání obrazců má u mnoho populace špatnou pověst.
Jestliže s touto technologií člověk umí zacházet a pracuje s ní citlivě, pak může dosáhnout neuvěřitelných výsledků. Například Vojtěch Duchovský je živým důkazem toho, že když s HDR umíte zacházet, vznikají krásné fotografie. Vojtěch fotil „Trabanty“ a bez HDR by se jen těžko obešel.
Ve většině případů bohužel nelze nijak na své fotky dostat hvězdné nebe či pouliční osvětlení. Existuje však způsob, jak na ni alespoň kousek nebe dostat i za předpokladu světelného smogu.
Tuto možnost přináší právě technologie HDR, která skládá více snímků, pořízených ve stejnou dobu avšak s různými expozicemi, do sebe. Tím dosáhnete snímku se světelnými detaily stinných míst.
Každý mobil či foťák svým způsobem automaticky vytváří fotky pomocí HDR, avšak každý kdo se věnuje focení nebo fotografiím ví, že bez manuálního nastavení se při úpravě neobejde.
Být fotograf je umění a žádnému umělci nikdo neříká, jak má svou práci dělat. Fotograf zachycuje jen část daného okamžiku a sám pak vybere, který snímek je nejlepší. Jak ho upravit, dotvořit a jakým způsobem se v konečném důsledku zobrazí.
Jestliže, vás technologie HDR láká, ale nemáte s ní žádné zkušenosti, není nic jednoduššího, než to sami vyzkoušet. Stačí na internetu brouzdat a narazíte na placené i neplacené programy, které toto umožňují.
Krásné poskládané snímky pak můžete vystavit například do ložnice. Přeci jen, když budete usínat a dívat se na hvězdnou oblohu v ložnici, může to být velmi uklidňující.