Letní teploty jsou příjemné. Stejně jako nám, i našim mazlíčkům je nejlépe na venkovním čerstvém vzduchu. Jste majitelem papouška, holubů, nebo máte zálibu i v jiném ptactvu? Podívejte se, jak si můžete postavit vlastní voliéru. Je to velmi snadné.
Hliníkové profily jako stavebnice
Pokud se rozhodnete pro stavbu venkovní voliéry z hliníkových profilů, velmi si usnadníte práci. Práce s nimi totiž připomíná zvětšenou dětskou stavebnici. Zvolte si ideální stanoviště pro vaši voliéru, která by měla být umístěna v závětří. Hliníková konstrukce je velmi odolná a je vhodná nejen pro sezónní, ale také pro celoroční voliéry.
Čtvercové pletivo
Při volbě pletiva přizpůsobte jeho velikost chovanému ptactvu. Celkově se ale doporučuje použít nikoliv obdélníkové, ale čtvercové pletivo, protože do něj ptáci nestrčí tak jednoduše zobák. Velmi často se používá pletivo s velikostí oka 20 x 20 milimetrů. K hliníkovým profilům se toto pletivo upevňuje pomocí samořezných šroubů a podložek.
Praktické doplňky
Pokud bude vaše voliéra myšlena jako celoroční, určitě se do ní vyplatí zavést také elektřinu pro možnost přitápění nebo přísvitu. Nezapomeňte také na dvířka jako kontroly hnízdicích budek. Výborně se osvědčují také výsuvné krmné pulty, se kterými můžete ptactvo pohodlně nakrmit, aniž byste museli vcházet do voliéry.
Bez nutnosti návštěvy úřadu
Pokud budete na svém pozemku instalovat voliéru, která nemá pevné základy, nemusíte o tomto konání nijak informovat stavební úřad. V případě potřeby pak jen stavbu demontujete nebo přemístíte. V tomto případě není nutné na úřad dokládat dokonce ani stavební ohlášení. Pro stavby ukotvené a také pro voliéry větších rozměrů budete potřebovat stavební ohlášení, případně stavební povolení.
Vlastní voliéru si můžete postavit sami, s hliníkovými profily je stavění jednoduché a příjemné. Budete tak mít příjemný zahradní projekt, na který budete pyšní.