Cestování je dnes skutečně oblíbenou činností mnoha z nás. Existuje mnoho destinací, které můžeme navštívit. Jelikož žijeme v rychlém a hlavně v internetovém světě, v němž je všechno jednoduché, možná bychom mohli zvážit cestu do takzvaných smart cities. Jedná se o města, která se řadí k těm nejchytřejším. Fungují na bázi mnohých zajímavých technologií, které vás rozhodně nadchnou. Jedním takovým městem je i Barcelona.
Právě v tomto krásném městě, které miluje nejeden člověk na světě, najdeme více jak tři miliony senzorů, dále taky data přístupná všem nebo ulice, kudy neprojede ani jedno jediné auto. Barcelona byla jedním z měst, které v poměrně rychlém čase proměnila vizi o chytrém městě v realitu. Dnes je to město, v němž sídlí nejen známý fotbalový klub v čele s Messim, ale je to taky jedno z nejchytřejších měst světa.
Na první pohled je to město jako každé jiné
Když přijedete do Barcelony, ani vám nepřijde, že je toto město chytré či nějak jiné, než jiné město. Kolem vás jsou krásné domy, oknem můžete nahlédnout do netradičních interiérů místních. Jenže po bližším zkoumání a po určitém čase, který zde strávíte, vám dojde, že je to město, které funguje na bázi chytrosti, které funguje díky chytrým technologiím, kterými je současný svět naprosto plný, ovšem které jen tak někdo neumí správně využívat.
V Barceloně najdeme například veřejné osvětlení, které má minimalistický design a úsporné LED lampy, což už není něco ojedinělého, přesto to zaujme hlavně Čechy, kteří se s LED lampami na ulici běžně nesetkávají. Kromě toho jsou v takových lampách zabudováno internetové připojení k síti Wi-Fi. Jenže to není to jediné, co by vás na takových obyčejných pouličních lampách mělo zaujmout. Fantastické jsou hlavně čidla, která dokáží změřit znečistění vzduchu, která dokonce změří hluk na ulici či intenzitu dopravy. Zdejší lampy dokonce dokážou změnit i počet selfie, které si lidé v její blízkosti udělají.
Chytré technologie se nachází po celé Barceloně!
Takových chytrých technologií je v Barceloně samozřejmě několik. Za poslední dva roky se za takové chytré technologie utratilo hodně peněz, více jak 75 milionů eur. Tyto technologie jsou většinou na skutečně obyčejných věcech, které většinou berete jako samozřejmost.