Fialky jsou běžnou součástí domácností. Pokud nevíte, co dát na okenní parapet, pak je fialka tou správnou volbou, pokud se tedy jedná o okenní parapet do místnosti – nikoliv ven. Pokud přemýšlíte nad rostlinou, která by měla být viděna zvenčí, pak vsaďte na klasický muškát, který si doslova vyžaduje sluníčko a čistý vzduch. Nicméně fialky volte jednoznačně do pokojů v domácnosti. Jedná se o příjemně vonící květiny, které vám většinou přinesou děti z nějakého venkovního výletu, když je najdou někde růst u silnice. Vy si je však pořiďte v květináčích, protože právě v květináčích jsou opravdu nádherné. Navíc, i když květy odrostou, pak nemusíte dlouho smutnit, protože vám zanedlouho zase narostou.
Mnoho lidí však neví, jak se o takové fialky starat. Jejich péče je však naprosto jednoduchá a nenáročná, proto jsou vhodné tyto květiny pro každého člověka, i když si o sobě myslí, že je ten nejhorší zahradník pod sluncem. Fialkám stačí opravdu jenom jedno dobré místo. V tomto případě se jedná o okenní parapet, který je opravdu tím nejideálnějším řešením, kam je můžete posadit. Potom jsou už veškeré starosti o ně zbytečné, protože jim stačí jen následující:
• zalévejte je jednou týdně
Zalévat je stačí jednou týdne nebo tehdy, kdy je jejich půda sušší. Nedopusťte, aby půda naprosto vyschla, protože pak se bohužel fialka stáhne do sebe a je problém. Zkuste to raději kontrolovat nebo dbejte na to, abyste ji opravdu jedenkrát týdně zalévali. Nezalévejte je však do květináče jako takového, ale posaďte je do mističky, do níž právě budete vodu lít. Fialka si totiž vezme jenom to, co skutečně potřebuje.
• otrhávejte špatné lístky či květy
Jelikož se jedná o květinu, která sice krásně rozkvete, ale pak se na chvilku stáhne, načerpá síly a následně se rozkvete podruhé, musíte se smířit s tím, že květy opravdu nebudou stále. Proto pokud najdete nějaké suché květy nebo shnilé lístky, rychle je otrhejte. Shnilé lístky jsou bohužel známkou toho, že jste rostlinku nejspíše přelili.